Jak vybírat plesové šaty

Blíží se další plesové sezóna a vy ještě na ni nemáte vhodné šaty? Jak je vybírat? Máte s výběrem plesových šatů nějaké zkušenosti či jste bezradná? Poradíme vám, jak si vybrat správné plesové šaty.

Výběr plesových šatů

Nemáte-li žádné zkušenosti s výběrem plesových šatů, nebojte se požádat v prodejně, ve které šaty kupujete, o radu. V každém kvalitním obchodě by měl být někdo, kdo plesovým šatům skutečně rozumí a dokáže vám doporučit střih, barvu i materiál, který se hodí na akci, na kterou se chystáte, ale důležité je také brát v potaz vaší postavu.

Typ vaší postavy hodně ovlivňuje výběr plesových šatů. Určitě nechcete na případné nedostatky své postavy ještě více upozornit nevhodným střihem šatů. Naopak vyberete-li si správné šaty, podaří se vám lecjaký nedostatek ukrýt.

Líbí se vám kazetové šaty? Hodí se pro ženy štíhlé postavy. Máte-li výraznější boky, bude vám slušet střih do áčka. Ženy vybavené mohutnějším poprsím by se měly vyvarovat výstřihům. Mohlo by to působit vulgárně.

U plesových šatů není důležitý pouze výběr střihu, ale také výběr vhodného materiálu. Chcete-li přitáhnout pozornost svého okolí, jsou vhodné lesklé látky. Je třeba si však uvědomit, že v plesových šatech z této látky neutajíte žádné nedostatky postavy. Proto máte-li nějaký kilogram navíc, dejte přednost matným šatům. Můžete si koupit i šaty, které kombinují různé látky. Vypadají velmi pěkně.

Líbí se vám nějaký typ šatů? Je třeba si uvědomit, že i když na ramínku či na modelce vypadají skvěle, vám daný střih šatů slušet nemusí. Proto nikdy nepodceňujte zkoušení plesových šatů.

Vymezte si také cenovou kategorii, ve které si chcete plesové šaty koupit. Zúží se vám tak výběr a vyhnete se zbytečnému zkoušení plesových šatů, které vám jsou cenově nedostupné.

Menu

Spřátelené weby