Materiál plesových šatů

Chcete si pořídit nové plesové šaty a ztrácíte se v široké nabídce šatů různých barev, cen, materiálů a střihů? Nevíte, jaké si vybrat? Pojďme si přiblížit alespoň materiály, ze kterých se plesové šaty nejčastěji vyrábějí.

O materiálech plesových šatůc

Obecně můžeme materiály plesových šatů dělit na matné a lesklé. Lesklé volí dámy, které chtějí ve společnosti na sebe upozornit. Je však nutné si uvědomit, že lesklé materiály velmi zvýrazňují křivky vaší postavy, takže si je mohou dovolit pouze dámy mající lichotivou postavu. Jinak volte raději matné materiály. Existují i rozmanité plesové šaty, které kombinují různé matné i lesklé materiály. I ty vybírejte s ohledem na vaši postavu. Při výběru materiálu plesových šatů upřednostněte nemačkavé materiály. Nebudete si muset dávat takový pozor, aby se šaty nepomuchlaly.

Konkrétní materiály plesových šatů

A z jakých konkrétních materiálů vybíráme plesové šaty? Velmi oblíbeným a vhodným materiálem je satén. Můžete si vybrat jeho různé styly od lehkého provedení, ale možná i vám se bude více zamlouvat těžký a matný satén. Plesové šaty se také vyrábí často z krajky. Šaty z tohoto materiálu vypadají kouzelně. Dalším oblíbeným materiálem je organza. Vyznačuje se vzdušností, průhledností a látka má lehký nádech třpytivosti. Materiál se hodí na taneční večery. A co takhle šaty ze šifonu? Jde o splývavý materiál, který se hodí pro dámy v každém věku. Často voleným druhem šifonu je žoržet. Je vhodný jako materiál pro maturitní šaty. Některé plesové šaty mají spodničky. Na ně se využívá materiál zvaný tyl. Sukně vybavené tylem jsou objemnější a vypadá to velmi atraktivně.

Menu

Spřátelené weby